ciekawostki

Jak urządzić hotel 4-gwiazdkowy?

Data dodania: 27-06-2019

Każdy, kto prowadzi własny biznes musi zadbać o najmniejsze detale z nim związane. Hotel wydaje się doskonałą opcją, jednak nie każdy wie, że generuje on sporą liczbę obowiązków. Przede wszystkim należy pamiętać, że standard określany jest przez organy zewnętrzne. Gwiazdki przydzielane są dopiero po kontroli obiektu, podczas której sprawdzane są wszystkie istotne szczegóły. Hotele 4-gwiazdkowe uchodzą za luksusowe. Musimy więc skupić się na tym, aby zagwarantować gościom wyjątkowy komfort i swobodę.

Przestrzeń wokół hotelu

Warto wiedzieć, że w obiektach 4-gwiazdkowych musimy zadbać nie tylko o wyposażenie hotelu, ale również okolicę zewnętrzną. Przede wszystkim hotel musi posiadać dobre oświetlenie. Droga do wejścia powinna być bezpieczna i widoczna, tak aby nawet w nocy goście poradzili sobie z dotarciem do celu. Ważne jest to, aby przed wejściem zamontować osłonę chroniącą przez czynnikami atmosferycznymi. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy drzwi wejściowe są umieszczone w wnęce.

Coraz częściej w obiektach 4-gwiazdkowych spotykane są drzwi obrotowe lub otwierające się automatyczne. Nie jest to jednak wymagane, a więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować klasyczne drzwi. Wejście dla dostawców, czy też pracowników powinno znajdować się z innej strony budynku. Istotne jest również to, aby posiadało ono wyznaczoną drogę. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe. Tej zasady nie muszą spełniać obiekty, które znajdują się w zabudowie miejskiej. Goście muszą mieć również dostęp do strzeżonego parkingu lub garażu. Istotne jest to, aby pozostawiony pojazd był bezpieczny.

Wyposażenie hotelu

W obiektach 4-gwiazdkowych pokoje muszą posiadać określoną wielkość. Pokoje jednoosobowe nie mogą być mniejsze niż 12 m2. Pokoje dwuosobowe muszą być większe niż 16 m2. Należy również wspomnieć, że w obiektach wyższych niż dwa piętra obowiązkowa jest winda. Lista elementów znajdujących się w pokoju jest bardzo długa. Musi on umożliwiać sen, relaks, a także pracę.

Każdy pokój posiada własną łazienkę. W pomieszczeniu powinna znajdować się kabina prysznicowa (https://tanialazienka.com/kabiny.html) lub wanna, umywalka z blatem, a także WC. Oprócz tego wymagane są m.in. wieszaki, ręczniki, kosmetyki, suszarka, gniazdko elektryczne z osłoną, lustro, szczotka do WC itd. Dużą uwagę warto zwrócić na jakość wykończenia ścian oraz podłóg. Wnętrze musi być ergonomiczne, tak aby jego użytkowanie nie stwarzało żadnego zagrożenia.