Bądź ostrożny na Facebooku, jeśli nie chcesz stracić pracy
Aktualności

Bądź ostrożny na Facebooku, jeśli nie chcesz stracić pracy

Niezależnie od tego, czy jesteś pracownikiem czy pracodawcą, ważne jest, aby być ostrożnym na Facebooku. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, które mogą zagrozić twojemu zatrudnieniu. Możesz wysyłać informacje do niewłaściwych osób lub możesz udostępniać swoje dane osobowe hakerom lub urzędnikom państwowym.

Udostępnianie informacji osobistych

Utrzymanie swoich danych osobowych z dala od mediów społecznościowych może być trudniejsze niż zamieszczenie tego żenującego zdjęcia. Na szczęście możesz ograniczyć swoją sieć społecznościową do konkretnych znajomych lub członków rodziny. Możesz również zdecydować się na zablokowanie swoich profili na Facebooku i Twitterze. W ten sposób nie będziesz musiał się martwić o udostępnienie na Facebooku tego żenującego zdjęcia córki w kąpieli.

Prawdziwym wyzwaniem jest zapobieganie udostępnianiu Twoich danych osobowych przez osoby trzecie. To jest najlepiej osiągnięty przez kombinację dobrego ole moda common sense i use hasło chronionego konto. Jednym ze sposobów, aby to zrobić jest tylko udostępnić swoje profile Facebook i Twitter z członkami rodziny i bliskich przyjaciół. W ten sposób można odsiać dobrych ludzi z riff raff.

Robienie „zabawnych quizów”

Robienie zabawnych quizów na Facebooku może wydawać się niewinne, ale może prowadzić do wielu negatywnych konsekwencji. Cyberprzestępcy wykorzystują te quizy do pozyskiwania danych osobowych od użytkowników, a informacje te są następnie wykorzystywane do tworzenia haseł i włamań na konta.

Kiedy tworzysz zabawne quizy dla swojej marki, upewnij się, że są one interesujące. Powinieneś również utrzymywać swoją publiczność w haczyku za pomocą interaktywnych pytań. Jeśli próbujesz zaangażować swoich odbiorców, twórz pytania, które ujawniają luki w wiedzy, błędne przekonania, a nawet cechy osobowości.

Wykorzystanie swojego marketingu w mediach społecznościowych do tworzenia quizów może być zabawnym sposobem na zaangażowanie odbiorców w Twoją markę. Im więcej osób weźmie udział w quizie, tym bardziej prawdopodobne jest, że podzielą się nim na swoich kontach w mediach społecznościowych. Dzięki temu zwiększysz swój zasięg i świadomość marki. Nie chcesz jednak, aby quiz był zbyt skomplikowany lub nudny.

Quizy BuzzFeed to świetny sposób na zaangażowanie odbiorców w mediach społecznościowych. Są wysoce interaktywne i oparte na osobowości. Dzięki temu świetnie nadają się do generowania leadów i zatrzymywania klientów. To także zabawny sposób na promocję Twojej marki. Quizy obejmują różne tematy, w tym politykę i popkulturę.

Innym sposobem na przyciągnięcie odbiorców jest stworzenie zabawnego quizu, który zawiera rekomendację produktu. Kupujący online uwielbiają spersonalizowane rekomendacje. Może to być świetny sposób na zaangażowanie nowych nabywców, a także może być zabawą dla twoich odbiorców.

Publikowanie aktualizacji statusu podczas pracy

ciekawostka: Facebook to istna bestia na uwięzi. Najlepsze i najjaśniejsze z grupy dostaje lwią część swag. Więc co się dzieje, gdy wielki ser jest poza miastem? Reszta stada jest w defensywie. W ten sposób otrzymujemy zapracowany personel, odradzający się, i krzykliwy krzykliwy krzykliwy krzykliwy krzykliwy krzykliwy krzykliwy krzykliwy krzykliwy krzykliwy krzykliwy krzykliwy krzykliwy. Podrzuć to wszystko razem i masz mdły bałagan. The one-ups and outts to boot! To nie wszystkie złe wieści, jest dobry czas, aby być mieć. Powiedziawszy to, jeśli jesteś pixies masz szczęście.

Hakerzy i urzędnicy państwowi

Kilka miesięcy po tym, jak przecieki Edwarda Snowdena ujawniły, że giganci technologiczni z Doliny Krzemowej współpracowali z Agencją Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) w celu zbierania informacji o obywatelach, Facebook wprowadza nowe zabezpieczenia. Obejmują one „sponsorowany przez państwo” system ostrzeżeń, który ostrzega użytkowników przed złośliwymi aktorami na platformie mediów społecznościowych. Ostrzeżenie pojawia się w formie wyskakującego komunikatu po zalogowaniu się użytkownika. Komunikat ostrzegawczy zawiera informacje o rosyjskich aktorach zagrożeń.

System ostrzegawczy może być naciskiem na public relations, aby zachęcić ludzi do unikania systemów wydobywczych Facebooka. Ale może to być również wiadomość dla hakerów. Oprócz ogłoszenia nowych środków bezpieczeństwa, Facebook przekazuje również dane amerykańskim i kanadyjskim jednostkom rządowym.

Szef Facebook’s global threat disruption, David Agranovich, mówi, że nowe środki bezpieczeństwa są częścią wysiłków mających na celu odwrócenie szkód spowodowanych przez wycieki Edwarda Snowdena. W wywiadzie dla Reutersa, Agranovich mówi, że firma współpracowała z amerykańskimi i kanadyjskimi jednostkami rządowymi, aby uniemożliwić hakerom uzyskanie dostępu do swojego systemu.

Oprócz komunikatu ostrzegawczego, Facebook niedawno wyłączył również konta Syryjskiej Armii Elektronicznej, grupy internetowej, która jest powiązana z syryjskim rządem. Grupa ta została powiązana z operacjami cyberszpiegostwa w Iranie.

Naukowcy odkryli również długotrwałą operację wpływu w Iranie, która prawdopodobnie była powiązana z operacją hakerską. Grupa o nazwie „Ghostwriter” namierza ofiary, kompromitując ich adresy e-mail. Następnie wykorzystuje te e-maile do uzyskania dostępu do kont w mediach społecznościowych.

Szkalowanie firmy

Używanie Facebooka lub Twittera do szkalowania pracodawcy może kosztować Cię utratę pracy. Media społecznościowe to świetny sposób na nawiązanie kontaktu z byłymi współpracownikami, ale także na pogorszenie reputacji pracodawcy. W rzeczywistości, wielu pracodawców zaczęło zakazywać umieszczania złych opinii na swoich portalach społecznościowych.

Poza negatywnymi konotacjami, używanie mediów społecznościowych do szkalowania pracodawcy może oznaczać utratę wymarzonej pracy. W tym kontekście, największym ryzykiem jest to, że twój były pracodawca zobaczy twój wpis i podejmie działania odwetowe, nakładając na ciebie zakaz zbliżania się. Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z anonimowości poprzez uczynienie swoich postów tak nieujawnialnymi jak to tylko możliwe.

Najlepszym sposobem na uniknięcie zakłopotania jest założenie firmowego bloga, strony na Facebooku lub konta na Twitterze poświęconego pozytywnym wiadomościom i informacjom o firmie. Jeśli szukasz pracy, to musisz włożyć trochę wysiłku w swoje CV. W rzeczywistości, być może nawet będziesz musiał utajnić swoją pierwszą ofertę pracy. Największym problemem z pierwszą pracą jest to, że nie jesteś pewien, co zrobić ze swoim życiem. Jeśli masz szczęście, będziesz miał szczęście, aby znaleźć pracę, która płaci rachunki. Jeśli to nie jest w kartach, będziesz musiał wykonać kilka zadań domowych na własną rękę. Dobra wiadomość jest taka, że twój nowy pracodawca nie wsadzi cię do celi więziennej!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *