Czy powinieneś powiedzieć swojemu pracodawcy o poszukiwaniu pracy?
Wybór Redakcji

Czy powinieneś powiedzieć swojemu pracodawcy o poszukiwaniu pracy?

Niezależnie od tego, czy jesteś nowy na rynku pracy, czy też dopiero wracasz na rynek pracy, możesz zastanawiać się, czy dopuszczalne jest poinformowanie obecnego pracodawcy o poszukiwaniu pracy. Jak w przypadku każdego poszukiwania pracy, chcesz być ostrożny w ujawnianiu swoich intencji i nie chcesz składać żadnych fałszywych obietnic lub podawać fałszywych informacji. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci upewnić się, że nie popełnisz żadnego błędu.

Unikaj ogłaszania swojego poszukiwania pracy na portalach społecznościowych

Zdobywanie pracy za pośrednictwem mediów społecznościowych jest całkiem fajne, ale bądź ostrożny – cytat ten jest owocem pracy zespołu redakcyjnego portalu perfectbeautypmu.pl. Analfabeta mediów społecznościowych może być bardzo złym zatrudnieniem. Aby uniknąć pułapek, być uzbrojony w szereg najlepszych praktyk mediów społecznych. Social media najlepsze praktyki cheat sheet może być talizmanem dla udanego poszukiwania pracy. Na szczęście, istnieje wiele social media najlepsze praktyki arkusze cheat dostępne online. Na przykład, następujące social media najlepsze praktyki arkusz cheat jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia. Możesz rozważyć użycie tego arkusza, aby uniknąć pułapek apatii mediów społecznych. Na przykład, najlepsze praktyki mediów społecznościowych arkusz cheat może pomóc uniknąć popełnienia błędu debiutanta. Korzystanie z najlepszych praktyk mediów społecznych jest również doskonałym sposobem, aby nauczyć się właściwych pytań, aby zapytać. Jeśli nie jesteś na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi najlepszymi praktykami mediów społecznościowych, możesz przegapić karierę.

Unikaj umieszczania swojego CV na stronach z ofertami pracy

Umieszczenie swojego CV na stronach z ofertami pracy może wydawać się łatwym sposobem na zwiększenie szans na znalezienie nowej pracy, ale musisz być ostrożny. Umieszczenie swojego CV w sieci może narazić Twoją prywatność na kilka zagrożeń.

Nie wszystkie strony są legalne. Niektóre mogą być wykorzystywane przez spamerów lub pozbawione skrupułów firmy marketingowe. Tworzenie prywatnego CV, które nie jest udostępniane nikomu innemu, może chronić Twoją tożsamość i wypłatę.

LinkedIn jest największą na świecie profesjonalną siecią społecznościową. Ma ogromny zasięg i staje się coraz ważniejszym narzędziem zarządzania talentami. Możesz stworzyć przekonujący profil, aby przyciągnąć legalnych pracodawców. Ale pamiętaj, że możesz też udostępnić publicznie swoje dane kontaktowe.

Zamieszczenie swojego CV na stronach z ofertami pracy zwiększa ilość spamu i niechcianych wiadomości. Pozwala to również milionom ludzi zobaczyć Twój życiorys. Może to być krępujące. Unikaj używania zdjęcia. Jest to również forma naruszenia praw autorskich.

Używanie osobistego e-maila do polowania na pracę to również zły pomysł. Musisz mieć oddzielne konto e-mail. W ten sposób spamerzy nie będą w stanie zalać twojego osobistego konta.

Nie chcesz również dzielić się swoim adresem domowym lub informacjami kontaktowymi z potencjalnymi pracodawcami. Jest to szczególnie ważne, jeśli mieszkasz w mieście. Używanie komputera osobistego do poszukiwania pracy może również utrudnić znalezienie Cię przez obecnego pracodawcę.

Unikaj krytykowania menedżera

Otrzymanie konstruktywnej krytyki od szefa nie jest łatwe. Może być onieśmielająca, ale to także okazja do nauki i rozwoju.

Powinieneś być świadomy, że większość menedżerów nie powie ci dokładnie, co im się w tobie nie podoba. Mogą powiedzieć tylko to, co im się podoba, lub nie powiedzieć nic w ogóle.

Jedną z najważniejszych rzeczy, jaką możesz zrobić, gdy otrzymasz krytykę, jest zachowanie spokoju. Ostatnią rzeczą, której chcesz, jest emocjonalne przeciąganie w dół przez szefa. Robienie tego może pomóc Ci uniknąć godnych pożałowania działań.

Powinieneś również użyć swojej własnej siły mózgowej, aby dowiedzieć się, co mógłbyś zrobić, aby się poprawić. Twój szef może mieć uzasadniony powód do krytykowania cię. Jednakże, jeśli szukasz nowej pracy, ostatnią rzeczą, której chcesz, jest posiadanie szefa, który tylko krytykuje cię bez powodu.

Najlepszym sposobem na uniknięcie tej sytuacji jest upewnienie się, że otrzymujesz odpowiedni rodzaj informacji zwrotnej. Niektórzy ludzie myślą, że krytyka jest negatywna, ale w rzeczywistości może być bardzo pozytywna. Poświęcenie kilku minut na przejrzenie informacji zwrotnej, którą otrzymujesz, da Ci możliwość poprawy.

Ważne jest również, aby rozważyć następujące kwestie. Może to brzmi głupio, ale ludzie oceniają innych po ich zachowaniu. Jeśli twój szef daje ci spiel o twojej złej pracy, poświęć chwilę, aby pomyśleć o tym, jak to może być postrzegane.

Zaplanuj rozmowę kwalifikacyjną w czasie wolnym od pracy

Uzyskanie wolnego czasu na rozmowę kwalifikacyjną nie zawsze jest łatwe. Musisz być sprytny i skłonny do kompromisu. Wielu pracodawców planuje wiele rund rozmów kwalifikacyjnych w ciągu dnia i może się okazać, że będziesz musiał zarezerwować czas wolny na krótką wizytę.

Najlepszym sposobem, aby przejść o tym jest zapytać potencjalnego pracodawcy, co ich preferowany harmonogram wywiadu jest. Możesz wtedy zaplanować rozmowę na pierwszą lub drugą połowę dnia. Pomoże Ci to skoncentrować się na rozmowie, a nie na tym, ile czasu zostało Ci w ciągu dnia.

Jeśli pracujesz dla firmy opartej na biurze, może być konieczne, aby być w biurze w dniu wywiadu. Alternatywnie, może być w stanie zaplanować rozmowę kwalifikacyjną na przerwę obiadową, zakładając, że masz wystarczająco dużo zarobionego czasu wolnego do wykorzystania.

Najlepszą strategią jest być selektywnym i uzyskać jak najwięcej z czasu wolnego. Możesz chcieć wykorzystać zarobiony czas wolny, taki jak urlop lub dni chorobowe, aby wziąć udział w rozmowie kwalifikacyjnej, ale nie na zwykłą zmianę.

Najważniejszą częścią planowania rozmowy kwalifikacyjnej jest zachowanie spokoju. Nie chcesz dać swoim współpracownikom tremę, a nie chcesz skończyć z konieczności wyjaśnienia szefowi, dlaczego byłeś off.

Unikaj zniesławienia

Zniesławienie jest celowym składaniem fałszywych oświadczeń o innej osobie. Takie stwierdzenia mogą być szkodliwe dla reputacji pracownika i mogą mieć negatywny wpływ na jego zdolność do uzyskania zatrudnienia. Obrona przed roszczeniami o zniesławienie może być kosztowna i stresująca. Najlepszym sposobem na uniknięcie zniesławienia jest mówienie tylko wtedy, gdy jest to konieczne i ograniczanie zakresu swoich wypowiedzi.

Niezależnie od tego, czy jesteś pracodawcą, czy potencjalnym pracodawcą, powinieneś zachować szczególną ostrożność przy udzielaniu referencji. Ryzyko zniesławienia jest wyższe, jeśli nie ograniczysz zakresu swoich referencji i nie ograniczysz informacji, które ujawniasz.

Jeśli Twoje referencje zawierają obiektywne informacje, takie jak historia pracy, musisz upewnić się, że są one możliwe do zweryfikowania. Ważne jest również, aby unikać odnoszenia się do wyników innych pracowników, ponieważ może to stanowić zniesławienie.

Należy również pamiętać, że sądy nie zawsze postrzegają zniesławienie jako atak na charakter. W rzeczywistości istnieje wiele sposobów, w jaki zniesławienie może działać w miejscu pracy. Na przykład, pracodawca może zmusić niewinnego pracownika do rezygnacji podczas dochodzenia w sprawie kradzieży. Jeśli pracodawca próbuje usprawiedliwić swoje postępowanie mówiąc, że pracownik kradł, może to być uznane za zniesławienie.

Jeśli jesteś pracodawcą, możesz być odpowiedzialny za zniesławienie na podstawie teorii znanej jako „compelled self-publication”. Ta teoria może mieć zastosowanie nawet jeśli nie dajesz referencji. Możesz być w stanie bronić się poprzez udowodnienie, że wypowiedzi były prawdziwe. Jest to jednak zazwyczaj trudna do przestrzegania w praktyce zasada.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *