Jak negocjować wynagrodzenie
Najnowsze

Jak negocjować wynagrodzenie

Niezależnie od tego, czy szukasz pracy, czy awansu, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć swoje wynagrodzenie. Te wskazówki mogą pomóc Ci wynegocjować wybraną przez Ciebie pensję, nie zmniejszając Twoich szans na zdobycie pracy lub awansu.

Negocjuj wynagrodzenie z innymi zmiennymi

Niezależnie od tego, czy szukasz nowej pracy, czy chcesz zwiększyć swoje dochody, negocjowanie wynagrodzenia z innymi zmiennymi może pomóc Ci uzyskać wynagrodzenie, na które zasługujesz. Proces ten nie musi być kłopotliwy i można go przeprowadzić w profesjonalny sposób – te słowa są twórczością specjalistów strony klinika-lodz.pl.

Podczas negocjacji ważne jest, aby być w stanie wyjaśnić, dlaczego potrzebujesz podwyżki. Powinieneś być również przygotowany do poproszenia o inne korzyści, takie jak elastyczny harmonogram lub członkostwo w organizacji zawodowej. Można również negocjować premię za podpisanie umowy.

Wiele czynników satysfakcji z pracy można łatwo wynegocjować, w tym podróże, elastyczność godzin pracy, dodatki i wsparcie dla ciągłej edukacji. Dlatego ważne jest, aby zebrać jak najwięcej informacji o branży i konkurencji.

Na kwotę, którą otrzymasz za wynagrodzenie, może mieć również wpływ stawka rynkowa. Stawka ta jest oparta na Twoich kwalifikacjach, doświadczeniu i wartości Twoich unikalnych umiejętności dla firmy. Osoby o rzadkich umiejętnościach mają większe pole do negocjacji.

Podczas fazy negocjacji ważne jest, aby być asertywnym, ale z szacunkiem. Ważne jest również, aby nie spieszyć się. Jeśli czujesz się spieszony, może to mieć negatywny wpływ na Ciebie.

Jeśli czujesz, że obecne wynagrodzenie nie jest dla Ciebie wystarczające, nie przyjmuj pierwszej oferty. Zamiast tego poczekaj, aż będziesz miał pisemną ofertę na miejscu. Wtedy będziesz mógł wykorzystać tę ofertę jako dźwignię w negocjacjach o wynagrodzenie.

Możesz również poprosić o późniejszą datę rozpoczęcia pracy. Dzięki temu zyskasz czas na przygotowanie się do nowej roli i odzyskanie sił po wypaleniu zawodowym. Niektóre firmy są skłonne to negocjować, ale ważne jest, aby upewnić się, że nie próbujesz szarpać pracodawcy, aby dać ci coś, czego nie chcesz.

Negocjuj wynagrodzenie bez kontrpropozycji

Otrzymanie niższej pensji niż się spodziewałeś może być frustrującym doświadczeniem. Istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, aby uzyskać lepszą ofertę. Będziesz chciał zrobić trochę badań, aby upewnić się, że masz silny przypadek, aby poprosić o wyższą płacę.

Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, jest określenie, ile wynosi twój docelowy zakres wynagrodzenia. Istnieje kilka zasobów dostępnych do badania wynagrodzeń, w tym narzędzie Mint’s salary i szablony wynagrodzeń.

Następnym krokiem jest stworzenie listy plusów i minusów. Ta lista powinna zawierać wszystko, od twoich kwalifikacji do kosztów życia w danym obszarze. Dobrym pomysłem jest również przywołanie średniego wynagrodzenia na danym stanowisku.

Gdy masz już gotową listę, możesz stworzyć kontr ofertę. Możesz to zrobić osobiście lub przez telefon. Nie chcesz składać oferty, która jest zbyt wymagająca dla twoich umiejętności, ale nie chcesz też oferować niczego, co nie działa dla ciebie.

Możesz również skorzystać z szablonu, aby stworzyć kontr ofertę. Szablon zawiera badania branżowe dotyczące średnich wynagrodzeń i doświadczenia poszukującego pracy.

Możesz również wykorzystać swoją kontr ofertę jako sposób na poproszenie o spotkanie. Kontr oferta nie powinna być wykorzystywana jako sposób na zastraszenie pracodawcy. Zamiast tego powinna być nastawiona na współpracę i zawierać informacje, które pomogą Ci uzyskać lepszą ofertę.

Możesz również uwzględnić inne czynniki niepieniężne, takie jak elastyczność, aby poprzeć swoją ofertę wyższego wynagrodzenia. Może to obejmować zdolność do pracy w elastycznym harmonogramie lub zdolność do podróżowania.

Możesz również rozważyć poproszenie o wyższą pensję, jeśli zaoferowano Ci wyższą pensję niż Twoja docelowa. Jest to często dobra strategia, zwłaszcza jeśli zaoferowano Ci pracę w świetnej firmie.

Ustal swoją liczbę odejść

Otrzymanie podwyżki lub awansu może być jak gra w szachy z szefem. Uzyskanie najlepszej oferty polega na ustaleniu odpowiedniej ceny i czasu. Najlepszym sposobem na to jest upewnienie się, że jesteś otwarty na wszystkie oferty. Jeśli nie jesteś, skończysz w lepkiej sytuacji w końcu. Oprócz wynagrodzenia, inne rzeczy do rozważenia to korzyści, godziny pracy i korzyści, takie jak elastyczne harmonogramy pracy.

Podczas gdy jesteś w pracy, zrobić trochę pracy domowej, zanim pójdziesz do negocjacji. Poza wiedzą, ile jesteś wart, jakie są Twoje cele? Jeśli dopiero zaczynasz, zrób kilka badań na temat firm w swojej niszy, aby uzyskać poczucie tego, co oferują. Jeśli masz szczęście, znajdziesz firmę, która jest skłonna pracować z tobą nad twoimi celami zawodowymi. Pozwoli to na podjęcie bardziej świadomej decyzji o tym, gdzie iść dalej. Przekonasz się, że to się opłaci w dłuższej perspektywie. Możesz nawet być w stanie uzyskać wyższe wynagrodzenie w mniejszej firmie.

Jeszcze jedną ważną wskazówką jest pamiętanie, że nie jesteś jedynym w pokoju. Twoi koledzy mogą mieć swoje własne powody, aby szukać nowej pracy, więc upewnij się, że zrobisz jak najlepsze wrażenie. W tym czasie nie zapomnij pogratulować sobie otrzymania oferty pracy w pierwszej kolejności.

Negocjuj świadczenia pozapłacowe

Niezależnie od tego, czy rozpoczynasz nową pracę, czy opuszczasz obecną, negocjuj świadczenia pozapłacowe jako część swojej umowy. Świadczenia te mogą sprawić, że praca będzie bardziej atrakcyjna i mniej kosztowna dla firmy.

Niektóre z pozapłacowych świadczeń, które możesz wynegocjować to elastyczne godziny pracy, ubezpieczenie zdrowotne i premia za podpisanie umowy. Te korzyści mogą być oparte na twoich kwalifikacjach lub mogą być związane z przychodami lub wynikami.

Negocjując świadczenia pozapłacowe pamiętaj, aby skupić się na tych świadczeniach, które są dla Ciebie najważniejsze. Być może potrzebujesz więcej niż jednego dnia urlopu lub chcesz, aby opieka zdrowotna zaczęła się natychmiast. Niektórzy pracodawcy oferują ulgę podatkową dla osób dojeżdżających do pracy.

Najlepszym momentem na negocjowanie świadczeń jest otrzymanie oferty pracy. Niezależnie od tego, czy przyjmujesz pracę, czy ją odrzucasz, powinieneś być uprzejmy i grzeczny. Chcesz pokazać, że poważnie myślisz o stanowisku. Ważne jest również, aby zachować pozytywne nastawienie.

Podczas rozmowy o pracę powinieneś również omówić korzyści płynące z tego stanowiska. Skup się na wartości swoich umiejętności i dotychczasowych osiągnięciach. Następnie poproś o pisemną dokumentację pakietu wynagrodzeń i specjalnych ustaleń.

Jeśli pracodawca oferuje Ci niższą pensję początkową, możesz poprosić o wyższą. Możesz też poprosić o dodatkowe dni urlopu lub elastyczne godziny pracy. Być może będziesz musiał zapłacić pracodawcy za dodatkowe dni urlopu, ale pracodawca może być skłonny dać ci je po niższej cenie.

Negocjowanie świadczeń pozapłacowych może pomóc Ci w zdobyciu wymarzonej pracy. Najlepszym sposobem na uzyskanie pożądanych przez Ciebie świadczeń jest zastosowanie strategii i taktyki. Powinieneś również przyjść przygotowany na kompromisy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *