Jak nie załamać się szukając pracy
Najpopularniejsze

Jak nie załamać się szukając pracy

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym profesjonalistą, czy dopiero zaczynasz, ważne jest, aby pozostać zorganizowanym i nie pozwolić, aby poszukiwanie nowej pracy odciągnęło Cię od Twoich celów. Powinieneś również upewnić się, że unikasz ubiegania się o pracę, która nie jest dla Ciebie odpowiednia i przesyłania swoich informacji do czarnej dziury.

Unikaj ubiegania się o pracę, która nie jest dla Ciebie odpowiednia

Używając wyszukiwarki do szukania pracy w Twojej okolicy i wykonując odrobinę pracy, możesz znaleźć pracę, do której masz kwalifikacje. W tym celu należy znaleźć pracę, która jest najbardziej zgodna z Twoim zestawem umiejętności i osobistymi preferencjami. Możesz być zaskoczony, aby dowiedzieć się, że masz większe szanse na lądowanie pracy swoich marzeń. Nie należy jednak ubiegać się o pracę, która nie jest dla nas odpowiednia. Jest to nie tylko mądre, ale także dobry sposób na spędzenie swojego cennego czasu. Jest to dobry powód, aby dowiedzieć się więcej o swoich osobistych preferencjach, aby zmaksymalizować szanse na znalezienie pracy, która będzie pasować do Twojego stylu życia – ta część materiału jest zaczerpnięta ze strony .

Pozostań zorganizowany

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy jesteś na etapie poszukiwania nowej pracy, pozostanie zorganizowanym jest istotną częścią poszukiwania pracy. Bycie zorganizowanym pomoże Ci uniknąć błędów, straty czasu i niedotrzymania ważnych terminów. Może to również zapobiec wysłaniu niewłaściwego listu motywacyjnego lub marnowaniu czasu na niewłaściwą firmę.

Najlepszym sposobem na pozostanie zorganizowanym podczas poszukiwania pracy jest stworzenie systemu poszukiwania pracy. Dzięki niemu będziesz mógł śledzić swoje aplikacje, terminy i postępy. Możesz również użyć arkusza kalkulacyjnego, aby śledzić wszystko, od podań o pracę do statusu rozmowy kwalifikacyjnej.

Jeśli używasz cyfrowego kalendarza, możesz również wykorzystać go do tworzenia przypomnień bezpośrednio w nim. Ustaw przypomnienia również na swoim telefonie. Możesz również utworzyć notatkę samoprzylepną, aby śledzić swoje spotkania.

Ważne jest również, aby utrzymać swoje miejsce pracy zorganizowane. Zapobiegnie to niewłaściwemu umieszczeniu ważnych dokumentów i plików. Chcesz również uniknąć posiadania zbyt wielu aplikacji wychodzących na raz. Kiedy masz więcej aplikacji, trudniej jest śledzić, do których firm się zgłosiłeś. Zawężając swój wybór, zmniejszysz liczbę życiorysów, które musisz sortować. Dzięki temu szybciej zostaniesz zatrudniony.

Dobrym pomysłem jest również wygospodarowanie konkretnego czasu na poszukiwanie pracy. Zablokowanie czasu w każdym tygodniu pozwoli Ci zrobić postępy. Będziesz też bardziej odpowiedzialny za swoją pracę.

Powinieneś być również przygotowany na niespodziewane telefony lub e-maile. Przygotowując się na te rzeczy, będziesz wiedział, kiedy śledzić firmy. Jeśli używasz systemu organizacyjnego, powinieneś trzymać się go. Zmniejszy to stres, który odczuwasz podczas poszukiwania pracy.

Chroń się przed zmęczeniem i wypaleniem

Podjęcie kroków w celu ochrony przed zmęczeniem i wypaleniem podczas poszukiwania pracy jest ważnym krokiem. Wypalenie może mieć wpływ na Twoje zdrowie fizyczne, relacje osobiste i karierę. Ważne jest, aby dowiedzieć się, czym jest, jak powstaje i jak sobie z nim radzić.

Jeśli czujesz się wypalony, powinieneś porozmawiać ze swoim kierownikiem lub specjalistą ds. zasobów ludzkich, aby dowiedzieć się, jakie masz prawa i jak możesz się chronić. Być może będziesz mógł wziąć krótkoterminowy urlop lub zmienić środowisko pracy, aby zmniejszyć stres.

Należy poświęcić czas na kontakty ze współpracownikami i przyjaciółmi oraz zaplanować działania społeczne. Powinieneś również upewnić się, że dostajesz wystarczająco dużo odpoczynku i robić przerwy, gdy czujesz się wypalony. Powinieneś również znaleźć sposób na zbudowanie swojej odporności na stres i uzyskać ćwiczenia. To pomoże Ci zbudować swoją energię i skupienie na nowo.

Możesz również znaleźć sposoby, aby oddać się swoim współpracownikom i zespołowi. Pomaganie innym może uczynić Twoją karierę bardziej satysfakcjonującą i poprawić Twoją pewność siebie. Możesz również zastosować działania mindfulness, które pomogą Ci poczuć się bardziej energicznie i zmniejszyć objawy wypalenia.

Powinieneś także ustalić granice, które uchronią Cię przed wypaleniem. Te granice mogą obejmować usunięcie służbowego konta e-mail z urządzeń osobistych i zamknięcie drzwi do biura. Powinieneś również odbyć spotkanie z szefem, aby omówić poziom obciążenia pracą, z którym się spotykasz i znaleźć sposoby na przesunięcie projektów lub zadań.

Powinieneś również poświęcić czas na odpoczynek i naładowanie baterii. Urlop może przynieść chwilową ulgę, ale nie zapobiegnie wypaleniu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *