Mit - Aby wejść do branży IT najlepiej zacząć jako tester
Ciekawostki

Mit – Aby wejść do branży IT najlepiej zacząć jako tester

Wśród wielu mitów istniejących w branży IT jest przekonanie, że aby wejść do branży, najlepiej zacząć jako tester. Istnieje wiele powodów, dla których może to być prawda. Musisz jednak upewnić się, że jesteś uzbrojony w informacje, aby podjąć świadomą decyzję.

Testowanie jest zadaniem całego łańcucha produkcyjnego

Podczas testowania, specjalista QA oceni jakość oprogramowania, a także sprawdzi, czy spełnia ono wymagania i specyfikacje. Specjalista QA przetestuje również nawigację i podstawową funkcjonalność oprogramowania.

Proces testowania obejmuje szeroki zakres rodzajów testów, w tym testy jednostkowe, integracyjne, funkcjonalne i dymne. W zależności od rodzaju aplikacji, te typy testów mogą być traktowane priorytetowo. Celem testów funkcjonalnych jest zapewnienie, że oprogramowanie działa zgodnie z oczekiwaniami użytkownika.

Testowanie integracyjne weryfikuje, czy moduły kodu działają poprawnie jako grupa. Na przykład odtwarzacz wideo i obsługa Bluetooth w systemie samochodowym producenta samochodów powinny być przetestowane, aby zapewnić ich bezproblemową współpracę. Ten proces testowania weryfikuje również, czy system pamięta użytkownika.

Testowanie UI obejmuje testowanie graficznego interfejsu użytkownika. Ten proces testowania jest ważny dla zapewnienia wspaniałego doświadczenia użytkownika.

Testowanie API obejmuje sprawdzenie, czy używany jest prawidłowy typ danych, uprawnienia i lokalizacja. Ten proces testowania sprawdza również sposób, w jaki system obsługuje dane, jak również reakcję na zmiany w czasie lub lokalizacji.

Testowanie ciągłe jest podejściem stosowanym przez wiele zespołów programistycznych. Ma ono na celu zrównoważenie kosztów i jakości przy jednoczesnym przyspieszeniu dostarczania oprogramowania. Zwykle jest przeprowadzane we wczesnym etapie cyklu rozwoju i często jest wykorzystywane jako część DevOps. Testowanie ciągłe polega również na użyciu narzędzia do testowania automatycznego.

Oprogramowanie użyte w tej fazie jest następnie wypuszczane do środowiska produkcyjnego. Środowisko to może obejmować niewielką liczbę użytkowników lub może to być system działający na żywo. Ważne jest, aby testować system na produkcji, ponieważ większość błędów jest spowodowana zmianami wprowadzonymi w ostatniej chwili.

Zespół zapewnienia jakości ma wstępnie napisane przypadki testowe dla aplikacji. Zespół oceni aplikację, aby upewnić się, że spełnia ona wymagania i specyfikacje klienta.

Jeśli przypadki testowe nie zostaną uwzględnione, zespół będzie musiał naprawić te problemy przed wydaniem oprogramowania. Używanie narzędzia, które automatyzuje proces testowania, pomaga zapewnić, że pokrycie testów jest wysokie.

Znajdowanie błędów w oprogramowaniu jest zadaniem testerów

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym testerem, czy dopiero zaczynasz, znajdowanie błędów w oprogramowaniu jest krytyczną częścią pracy. Istnieje jednak wiele sposobów, aby to zrobić. Powinieneś rozważyć strukturę organizacyjną swojego zespołu, zanim zaczniesz szukać błędów.

Jednym z najlepszych sposobów jest nagranie filmu o błędzie. To nie tylko pokaże deweloperowi, czym jest błąd, ale także pokaże mu, jak go zreplikować.

Zrzut ekranu jest kolejnym sposobem, aby przejść o tym. Możesz użyć narzędzia takiego jak FogBugz lub BugZilla, aby nagrać błąd i kroki potrzebne do jego odtworzenia.

Możesz również zrobić to za pomocą rejestratora ekranu. Pamiętaj tylko, aby upewnić się, że używasz właściwej techniki.

Dobry raport o błędzie pomoże deweloperom szybciej rozwiązać problem. Słaby raport może spowodować opóźnienia w wydaniu oprogramowania. W zależności od Twoich umiejętności, możesz mieć problem z naprawieniem błędu.

Błąd może mieć kilka poziomów złożoności. Kilka czynników jest branych pod uwagę zanim błąd zostanie zaklasyfikowany do jednej z trzech kategorii. Kategorie te obejmują niski, średni i wysoki poziom. Powaga błędu jest określana przez wpływ biznesowy defektu.

Innym sposobem na znalezienie błędów jest użycie monitora wydajności oprogramowania. Może on być dostarczony jako narzędzie lub osadzony w kodzie. Może to ujawnić założenia dotyczące wydajności kodu.

Niektóre systemy komputerowe są zaprojektowane tak, aby automatycznie korygować błędy. Jednak nie zawsze tak się dzieje. W innych przypadkach programista mógł nie zrozumieć poprawnie wymagania. Prowadzi to do błędów w kodzie.

Najlepszym sposobem na znalezienie błędów jest podążanie tropem doświadczonych testerów. Możesz to zrobić wykonując zaawansowane testy i czytając o technikach testowania. Powinieneś także rozważyć strukturę organizacyjną swojego zespołu przed zgłoszeniem błędu. Najlepszym rozwiązaniem może być podążanie za kierownikiem projektu. Pomoże Ci to w maksymalnym wykorzystaniu czasu przeznaczonego na testy.

Wreszcie, najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że błędy nie zawsze występują w ten sam sposób. Czasami błąd znajduje się w module, który nie ma nic wspólnego z programem, którego dotyczy.

Unikanie testowania oprogramowania pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze

Pozostawianie testowania oprogramowania do ostatniej chwili może kosztować Twoją firmę wiele pieniędzy i czasu. Nie tylko pozostawienie testów na ostatnią chwilę zwiększa szanse na błędy, ale może również spowodować opóźnienia.

Kiedy Twoje oprogramowanie zawiesza się lub nie ładuje poprawnie, może to kosztować programistów czas i pieniądze na naprawę. Dlatego tak ważne jest przetestowanie produktu przed wprowadzeniem go na rynek. W fazie projektowania możesz naprawić błędy projektowe, ale jeśli pojawią się one dopiero w fazie produkcji, ich naprawa może kosztować tysiące dolarów.

Jeśli Twoje oprogramowanie nie załaduje się, być może będziesz musiał zacząć od początku. Może to kosztować Twoją firmę tysiące dolarów. Jeśli możesz zaoszczędzić dolara na każdym błędzie, możesz wykorzystać te pieniądze na pokrycie kosztów wsparcia i rozwoju.

Ważne jest, aby mieć jasny i usprawniony proces testowania. Jeśli tego nie zrobisz, możesz skończyć z koszmarnym wprowadzeniem produktu na rynek. Jeśli znajdziesz problemy na początku cyklu rozwoju, będziesz miał czas, aby je naprawić przed wprowadzeniem produktu na rynek. W ten sposób unikniesz kosztownych testów po uruchomieniu.

Utworzenie konta testowego w celu naśladowania doświadczeń związanych z korzystaniem z oprogramowania może pomóc we wczesnym wykryciu potencjalnych problemów. Zadawaj użytkownikom otwarte pytania na temat problemów, których doświadczają. To może dać Ci wgląd w to, jakie funkcje mogą im się spodobać.

Jeśli chodzi o testowanie oprogramowania, najważniejszą rzeczą jest jasne określenie tego, co testujesz. Chcesz być pewien, że zdefiniowałeś swoje cele i że twój zespół zgadza się na nie.

Udany projekt testowy wymaga jasnych celów i metryk. Możesz zmierzyć sukces poprzez oszacowanie liczby znalezionych defektów. Również twój procent pokrycia może być dobrą metryką. Możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy i czasu poprzez częste testowanie.

Błędy w oprogramowaniu znalezione przez QA w fazie produkcji mogą kosztować dziesięć razy więcej niż błędy znalezione w fazie projektowania. Na przykład, jeśli znajdziesz jeden błąd, jego usunięcie może kosztować 1500 dolarów.

Jeśli nie jesteś pewien, jak podejść do testowania oprogramowania, możesz zatrudnić zaufaną firmę zajmującą się tworzeniem oprogramowania, aby Ci pomogła. Mogą one pomóc Ci uniknąć typowych problemów, poprawić wydajność i utrzymać środki bezpieczeństwa.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *