Pierwszy dzień w przedszkolu jako nauczyciel - jak się przygotować?
Najnowsze

Pierwszy dzień w przedszkolu jako nauczyciel – jak się przygotować?

Niezależnie od tego, czy jesteś nauczycielem po raz pierwszy, czy doświadczonym profesjonalistą, istnieją pewne wskazówki, o których powinieneś pamiętać, gdy przygotowujesz się do pierwszego dnia w przedszkolu. Te wskazówki pomogą ci przygotować się, aby upewnić się, że dzień jest sukcesem.

Zaopatrz się w artykuły piśmiennicze

Przygotowanie dziecka do nowego roku szkolnego to zawsze ekscytujący czas. Możesz pomóc dziecku w przygotowaniach, kupując mu przybory szkolne i ciekawe zajęcia. Te zajęcia pomogą Twojemu dziecku poznać innych uczniów w klasie i zaznajomić się z nowym nauczycielem.

Przygotowanie się do pierwszego dnia w przedszkolu może pomóc zapewnić, że pierwszy dzień Twojego dziecka przebiegnie bezproblemowo. Oprócz tego, że pierwszy dzień będzie zabawny, przygotowanie do nowego roku szkolnego może pomóc zaoszczędzić wiele czasu.

Na kilka tygodni przed rozpoczęciem szkoły należy zacząć zaopatrywać się w artykuły piśmiennicze. Obejmuje to foldery, papier i długopisy. Nie chcesz kupować za dużo czegokolwiek, ale dobrze jest mieć asortyment pod ręką.

Pierwszy dzień przedszkola może być stresujący dla rodziców. Oto kilka pomysłów na zabawy, które pomogą złagodzić część presji.

Jeśli Twoje dziecko jest wrażliwe, może nie radzić sobie łatwo z nowymi sytuacjami. Możesz pomóc swojemu dziecku grając w gry lub eksperymentując z nowymi czynnościami – cytat ten jest produktem badań redakcji serwisu . Możesz również śpiewać z dzieckiem i wspólnie tańczyć.

Inną zabawą, która pomoże Twojemu dziecku poznać innych uczniów jest robienie kartek z życzeniami dla siebie nawzajem. Kartki mogą posłużyć jako przerywnik lodów i pomóc dziecku poznać nowego nauczyciela.

Możesz chcieć zainwestować w wytrzymałą teczkę. Te foldery są zaprojektowane tak, aby pomieścić do 135 arkuszy papieru w formacie listowym. Mają podwójnie wzmocnione krawędzie i są wystarczająco mocne, aby wytrzymać cały rok nauki w przedszkolu.

Stwórz kartonowy klucz

Przygotowanie dziecka do przedszkola może być trudne. Musisz sprawić, że będą podekscytowane uczęszczaniem do szkoły, wystawiając je na ekscytujące zajęcia. Możesz zacząć od małej stacji artystycznej w swoim domu. Możesz również poświęcić czas na zapoznanie ich z nowymi nauczycielami, kolegami i koleżankami z klasy.

Najlepsze jest to, że Twoje dziecko będzie bardziej podekscytowane uczęszczaniem do przedszkola niż gdybyś nie poświęcił czasu na przygotowanie go do szkoły. Na przykład, możesz zabrać go na zakupy po przybory szkolne i przygotować zabawne menu na lunch, aby pomóc mu wejść w nastrój.

Podczas zakupów możesz zrobić zabawną kartkę, którą rozdasz nowym kolegom z klasy. Możesz też wybrać najlepszą książkę na pierwszy dzień szkoły. Możesz również upewnić się, że spakujesz odpowiednie ubrania i upewnisz się, że Twoje dziecko dobrze się wyśpi.

Klucz do kartkówki to dobry sposób na podekscytowanie dziecka szkołą. Możesz go również użyć jako testu, aby zobaczyć, które dziecko będzie bardziej podekscytowane nadchodzącym rokiem szkolnym. Możesz nawet dać dziecku klucz, jeśli uważasz, że będzie bardziej podekscytowane dniem szkolnym.

Kartonowy klucz może nie być najbardziej rozrywkowym zajęciem do zrobienia z dzieckiem, ale jest to miły sposób na nawiązanie więzi z twoim małym. Możesz nawet stać się kreatywny i użyć kartonu i plastikowej pokrywki, aby zrobić klucz. Możesz również znaleźć małe wypchane zwierzęta, które pomogą Twojemu maluchowi poczuć się bezpiecznie. Możesz nawet użyć miękkiej piłki, aby skłonić dziecko do skupienia się.

Porozmawiaj z dzieckiem o tym, jakie będzie przedszkole

Niezależnie od tego, czy jesteś podekscytowany czy zdenerwowany, ważne jest, abyś porozmawiał z dzieckiem o tym, jakie będzie przedszkole. Przedszkole przygotowuje dziecko do osiągnięcia sukcesu w szkole. Jest to również świetny sposób, aby pomóc dziecku nauczyć się nowych umiejętności. Oprócz rozwijania umiejętności społecznych i akademickich, przedszkole daje również czas na poznanie nowych przyjaciół i odkrywanie nowego otoczenia.

Aby przygotować dziecko do przedszkola, należy najpierw sprawdzić, czy jest zdrowe. Upewnij się, że dziecko ma aktualne badania lekarskie i jest na bieżąco ze wszystkimi szczepieniami. Upewnij się również, że Twoje dziecko ma zdrowe przekąski i posiłki.

Należy również upewnić się, że dziecko dobrze się wysypia. Narodowy Instytut Serca, Płuc i Krwi zaleca, aby dzieci otrzymywały dziesięć godzin snu na noc.

Należy również spędzać z dzieckiem czas na świeżym powietrzu. Możesz wybrać się do lokalnego muzeum, na plac zabaw lub na targ. Możecie też zaplanować wspólne zabawy.

Powinieneś także odwiedzić klasę swojego dziecka przed rozpoczęciem szkoły. Należy również zapytać nauczyciela dziecka o program nauczania w przedszkolu. Dobrze jest też zapytać o wszelkie przejścia, które mają nastąpić w trakcie roku szkolnego. Można również zaplanować imprezę pożegnalną z obecnym wychowawcą dziecka.

Należy również czytać książki o przedszkolu. Książki te pomogą Twojemu dziecku przygotować się społecznie i emocjonalnie do przedszkola. Pomogą one również dziecku lepiej poznać klasę i jej otoczenie. Książki te nauczą również Państwa dziecko jak korzystać z łazienki.

Możesz również ćwiczyć z dzieckiem rutynowe czynności w przedszkolu. Możesz także zagrać z dzieckiem w grę „Co będzie dalej?”, aby pomóc mu w osiągnięciu celów.

Personalizacja klasy

Niezależnie od tego, czy jesteś nowym nauczycielem, czy uczysz od lat, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby przygotować się do pierwszego dnia w przedszkolu. Możesz również wykorzystać pierwszy dzień jako okazję do ustanowienia kultury i oczekiwań w swojej klasie.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest pozostanie zrelaksowanym. Nie chcesz poganiać swoich uczniów. Zacznij od poznania swoich uczniów i ich potrzeb. Wtedy możesz upewnić się, że czują się komfortowo w układzie klasy.

Zanim zaczniesz, ustal listę kontrolną dla klasy. Można ją zapisać na tablicy i skreślać w miarę jej wypełniania. Jeśli masz system zarządzania nauką online, możesz wysyłać uczniom spersonalizowane notatki. Możesz również stworzyć pakiet powitalny dla rodziców, który będą mogli przeczytać.

Powinieneś także nauczyć się, jak korzystać z technologii w klasie. Pomoże to skonfigurować klasę w najlepszy możliwy sposób. Powinieneś również nauczyć uczniów jak korzystać z technologii.

Powinieneś także przećwiczyć rutyny i procedury, których będziesz używał w klasie. Jeśli nie znasz zasad i procedur obowiązujących w Twojej szkole, powinieneś zapytać innych nauczycieli.

Powinieneś także nauczyć się, jak korzystać z toalety. Jeśli planujesz przeprowadzać demonstracje, upewnij się, że nie zajmują one więcej niż 10 minut. Powinieneś także przypomnieć uczniom, aby w razie potrzeby używali języka pełnego szacunku.

Powinieneś również zaplanować, że pierwszy dzień będzie zawierał działania związane z zabawą. Może to być np. chóralne czytanie dużych książek. Innym świetnym zajęciem jest używanie Play-Doh. Udział uczniów w zajęciach całej klasy jest doskonałym sposobem na rozpoczęcie zajęć.

Należy również zaplanować czas na relaks. Muzyka może stworzyć miły nastrój dla Ciebie i Twoich uczniów.

Wolontariusz na pierwszy dzień

Przygotowanie dziecka do pierwszego dnia przedszkola może być stresujące. Jest wiele pracy do wykonania i może być trudno utrzymać harmonogram dziecka prosto. Jednak jest to również doskonały sposób, aby dać dziecku pozytywne doświadczenie.

Istnieje wiele sposobów, aby zostać wolontariuszem na pierwszy dzień przedszkola. Możesz pracować w klasie, pełnić dyżury na placu zabaw lub pomagać w projektach plastycznych. Ważne jest, aby przeczytać Podręcznik Wolontariatu Rodzicielskiego, aby wiedzieć czego się spodziewać.

Wolontariusze na pierwszy dzień przedszkola powinni być przygotowani do wypełnienia formularza wolontariusza. Większość nauczycieli będzie miała arkusz zapisu do wypełnienia podczas orientacji. Przed rozpoczęciem wolontariatu, ważne jest, abyś upewnił się, że masz sprawdzoną przeszłość. Większość stanów wymaga sprawdzenia przeszłości kryminalnej dla wolontariuszy.

Wolontariusze będą musieli wypełnić osobny formularz do sprawdzenia przeszłości. Sprawdzenie przeszłości jest ważne przez rok. Jest to bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa. Jeśli jesteś wolontariuszem sam na sam z dziećmi, również będziesz potrzebował takiego sprawdzenia.

Możesz także poprosić o radę nauczyciela Twojego dziecka. Może on zasugerować zajęcia w klasie, które pomogą dziecku odnaleźć się w nowym środowisku. Niektóre z nich to robienie kartek z życzeniami dla nowych kolegów z klasy lub pomoc w zakupach przyborów szkolnych.

Przedszkole to czas wielkiego przejścia i warto pomóc dziecku poczuć się komfortowo w klasie. Wolontariusze mogą pomóc w nauce nowych umiejętności, takich jak czytanie, pisanie czy matematyka. Pomogą również klasie utrzymać się na właściwym torze.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *