Porady dotyczące pisania listu motywacyjnego
Najnowsze

Porady dotyczące pisania listu motywacyjnego

Niezależnie od tego, czy ubiegasz się o pracę, czy szukasz nowej możliwości, pisanie listu motywacyjnego jest czymś, co musisz rozważyć. Są pewne rzeczy, które powinieneś zawrzeć w swoim liście motywacyjnym, aby uczynić go bardziej skutecznym i zaimponować osobie, która go czyta. Oto kilka wskazówek dotyczących pisania listu motywacyjnego:

Zaadresuj go do osoby zatrudniającej

Niezależnie od tego, czy ubiegasz się o pracę, czy po prostu docierasz do firmy, zawsze ważne jest, aby adresować swój list motywacyjny do osoby zatrudniającej. Używanie ogólnych powitań, takich jak „Cześć” lub „Cześć” może być bardzo obraźliwe dla menedżerów zatrudniających.

Jednak adresowanie listu do kierownika ds. zatrudnienia jest bardzo profesjonalnym sposobem załatwienia sprawy. W ten sposób będziesz mógł pochwalić się swoją wiedzą o firmie i badaniami na temat stanowiska. Podanie informacji kontaktowych, takich jak numer telefonu i numer skrytki pocztowej, może być również bardzo pomocne w przekazaniu wiadomości.

Oprócz informacji kontaktowych, powinieneś również zawrzeć w swoim e-mailu temat. Temat powinien informować kierownika o tym, o co się ubiegasz i dlaczego chciałbyś uzyskać te informacje. Jeśli nie chcesz podawać tematu, umieść krótkie wyjaśnienie, dlaczego ubiegasz się o tę pracę.

Jeśli masz problem z ustaleniem nazwiska osoby, do której kierujesz swój list, spróbuj wyszukać je na stronie internetowej firmy – ten fragment jest skutkiem wysiłków zespołu strony . Możesz też przeprowadzić szybkie wyszukiwanie na kontach firmy w mediach społecznościowych. Ponadto, możesz również skorzystać z ukierunkowanych wyszukiwań w Google.

Nazwisko kierownika ds. zatrudnienia często można znaleźć w opisie stanowiska. Jeśli nie możesz znaleźć nazwiska tej osoby, nadal możesz użyć „Senior Analyst Hiring Manager”.

Jeśli ubiegasz się o pracę w małej firmie, możesz chcieć użyć imienia kierownika zatrudniającego. Jednak nie zawsze się to sprawdza. Na przykład, jeśli osoba ta jest rekruterem płci męskiej, użycie „Pan” może być niewłaściwe.

Podanie pełnego adresu zamieszkania

Podanie pełnego adresu zamieszkania w liście motywacyjnym nie jest koniecznością, ale może zwiększyć szanse na zatrudnienie. Poza oczywistym faktem, że jesteś w stanie pokazać, gdzie mieszkasz, pomaga to również zapobiec sytuacji, w której menedżerowie zatrudniający zakładają, że coś ukrywasz.

Oprócz podania swojego adresu w liście motywacyjnym, powinieneś również podać najlepsze miasto i stan, w jakim możesz zamieszkać, jeśli chodzi o potencjalną pracę. Jest to dobry pomysł, jeśli przeprowadzasz się do nowego obszaru, ponieważ powie pracodawcy, że jesteś skłonny do relokacji. Dobrym pomysłem jest również umieszczenie profesjonalnego adresu e-mail, numeru telefonu i innych informacji kontaktowych.

Niektórzy eksperci zalecają dodanie pełnego adresu zamieszkania w liście motywacyjnym, ponieważ pomaga to pokazać pracodawcy, gdzie mieszkasz. Jest to szczególnie ważne, jeśli przeprowadzasz się do nowego stanu. Może to pomóc uniknąć obaw związanych z dojazdem do pracy.

Innym dobrym powodem, aby zamieścić swój pełny adres zamieszkania w liście motywacyjnym jest to, że ubiegasz się o pracę w lokalnej firmie. Niektóre firmy zatrudniają tylko lokalnych kandydatów, a to może pomóc pokazać im, że jesteś skłonny do relokacji.

Inne firmy mogą chcieć zrobić prześwietlenie i będą potrzebować pełnego adresu. Jednak umieszczenie adresu w CV nie uniemożliwi im sprawdzenia przeszłości.

Oprócz umieszczenia adresu w CV, powinieneś również umieścić informacje o swoim profilu w mediach społecznościowych w liście motywacyjnym. Twój profesjonalny profil w mediach społecznościowych może być dobrym sposobem na zwiększenie szans na zatrudnienie. Możesz wykorzystać te informacje, aby stworzyć bardziej zaokrąglony obraz siebie. Może to być również przydatne dla menedżerów zatrudniających, którzy mogą wykorzystać te informacje, aby zdecydować, czy jesteś dobrym kandydatem dla firmy.

Podkreśl swoje umiejętności, doświadczenie i wszelkie osiągnięcia

Dodanie osiągnięć i umiejętności do listu motywacyjnego może zrobić dobre wrażenie na pracodawcy. Ważne jest jednak, aby dobrać odpowiednie słowa i zwroty. Istnieje wiele sposobów na podkreślenie swoich osiągnięć. Możesz użyć dwukolumnowego formatu, podkreślić kluczowe słowa lub użyć wszystkich liter, aby podkreślić kluczowe słowa. Możesz również wspomnieć o swoich osiągnięciach w jednej z sekcji swojego CV.

Słowa kluczowe, które zamieszczasz powinny mieć konkretny cel. Powinny określać stanowisko, o które się ubiegasz. Jeśli na przykład ubiegasz się o stanowisko sprzedawcy, będziesz chciał użyć takich słów jak „sprzedaż”, „klienci” i „sukces”. Te słowa są nazywane słowami „kluczowymi”. Możesz je podkreślić za pomocą podkreśleń, wielkich liter lub elementów konstrukcyjnych.

Osiągnięcia to rzeczy, które zrobiłeś lub stworzyłeś. Pokazują one, że potrafisz wywiązać się ze swoich obowiązków, a także są świetnym sposobem na pokazanie swojej osobowości. Możesz stworzyć osobną sekcję, aby podkreślić swoje osiągnięcia, lub dodać je do innych sekcji swojego CV.

Sekcja osiągnięć w twoim CV powinna być bardzo krótka. Powinieneś wybrać najbardziej znaczące osiągnięcia. Ważne jest również, abyś używał liczb zamiast buzzwordów, aby podkreślić swoje osiągnięcia. Liczby powinny być przeliterowane, a symbole numeryczne powinny być używane dla liczb powyżej 10.

Dwukolumnowy format to świetny sposób na podkreślenie Twoich osiągnięć. Możesz stworzyć dwukolumnowy szablon, dzieląc pierwszy i drugi akapit swojego CV. W drugim akapicie należy omówić swoje kwalifikacje. W drugim akapicie należy również wspomnieć o wszelkich posiadanych przez Ciebie certyfikatach.

Trzeci akapit powinien omawiać osiągnięcia i umiejętności. Powinien on również omawiać Twoje ostatnie stanowiska. Należy również wspomnieć o wszelkich posiadanych doświadczeniach zawodowych związanych z pracą, o którą się ubiegasz.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *