Twoje plany? Szczerość nie popłaca
Najpopularniejsze

Twoje plany? Szczerość nie popłaca

Niezależnie od tego, czy pracujesz na rynku nieruchomości, czy w świecie reklamy, prawdopodobnie słyszałeś powiedzenie: „Szczerość nie popłaca”. Jest to z pewnością prawda. W rzeczywistości może to być bardzo niebezpieczne, aby być uczciwym wobec siebie lub innych. Możesz myśleć, że twoje plany są solidne, ale nie są. Będziesz miał kłopoty ze swoimi inwestycjami w nieruchomości, jeśli nie jesteś szczery wobec siebie – cytat ten jest konsekwencją analiz redakcji strony . Oto kilka wskazówek, które pomogą ci być bardziej uczciwym wobec siebie:

Plan B

Mimo że jest to lek hormonalny dostępny bez recepty, Plan B był krytykowany przez działaczy antyaborcyjnych jako kolejna forma aborcji. Jest on jednak bezpieczny, niedrogi i dostępny dla osób w każdym wieku. Oferuje również znaczącą ochronę przed ciążą.

Plan B, który zawiera hormon levonorgestrel, opóźnia owulację poprzez odłożenie uwolnienia komórki jajowej. Hormon ten został zatwierdzony przez FDA do stosowania jako antykoncepcja awaryjna. Składnik aktywny może nie działać tak dobrze u osób o wadze powyżej 155 funtów. Niemniej jednak, Plan B zapewnia znaczną ochronę przed ciążą, zwłaszcza w ciągu pierwszych trzech dni od niezabezpieczonego seksu.

Plan B można kupić u kilku sprzedawców, w tym w Walgreens i Target. Można go kupić w sklepie lub online, i można zamówić z tego samego dnia wysyłki. W zależności od sprzedawcy, może być wymagane podanie informacji o ubezpieczeniu. Receptę na Plan B można również otrzymać od lekarza lub innego pracownika służby zdrowia.

Plan B jest również dostępny za darmo w Planned Parenthood. Jest on również dostępny za darmo w ramach Medicaid.

17-letnia juniorka w Crown Heights High School na Brooklynie wzięła Plan B trzy razy w tym roku. Powiedziała, że pomogło jej to ograniczyć ciążę. Powiedziała, że nie wiedziała, że jej szkoła ma ten lek i nie podpisała formularza opt-out. Szkolna pielęgniarka dała jej pigułkę z kubkiem wody.

Opakowanie Plan B zostało skrytykowane przez amerykańskie stowarzyszenia medyczne. Międzynarodowa Federacja Ginekologii i Położnictwa odrzuciła opakowanie. Pomimo tego FDA zatwierdziła sprzedaż bez recepty Plan B One-Step w grudniu 2011 roku.

Plan B One-Step jest dostępny w sklepach Target i online. Nie musisz pokazywać dowodu osobistego, aby kupić lek. Możesz również uzyskać receptę na Plan B od lekarza lub zlecić wysłanie recepty na Plan B do domu.

Chociaż Plan B jest bezpieczny, może mieć skutki uboczne. U niektórych osób występuje tkliwość piersi i ból brzucha, obfite krwawienie miesiączkowe oraz zmiany w cyklu miesiączkowym. Jeśli wystąpią takie skutki uboczne, należy porozmawiać z lekarzem o tym, czy Plan B jest dla Ciebie odpowiedni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *